Goji Berry ve Kanser

Günümüzde neredeyse her beş kişiden biri kanserden ölüyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yayınlanan bildiriye göre her yıl 10 milyon insan kanser hastalığına yakalanıyor. Amerika Birleşik Devletlerinde kanser hastalığı, ölüm sebepleri sıralamasında kalp hastalıklarının önüne geçmiş durumdadır.

Goji berry taze meyve
< Kanser, her bir hücrenin vücut içindeki işlevini ve görevini belirleyen kalıtımsal DNA sının bozulması ile ortaya çıkar. Bazı istisnaları bunun dışında bırakırsak bu DNA bozulmaları aldığımız gıdalar, içme suyumuzdaki ve çevremizdeki kanseri tetikleyen serbest radikaller ve kanserojen maddeler yüzünden meydana gelir.
Bu serbest radikaller vücudumuzda her tarafa yayılırlar, bağışıklık sistemi artık onları yakalayarak etkisiz hale getirmek yönünde bir direnç gösteremez ve hücrelerin DNA yapısı bozulmaya başlar ve kanser oluşur.Eğer bir hastalık kronikleşirse, ayrılmaya meyilli zararlı moleküllerin yakınlardaki hücrelerin içine girmesi ve hücrelerin DNA sına zarar vermesi tehlikesi artar. Bu durumda vücudumuzun kendisine karşı gelen her türlü tehdide karşı bağışıklık sistemi devreye girer. Özellikle kanımızda beyaz kan hücresi olarak bilinen Akyuvarlar bu görevde çok etkindirler. Kan ve dolaşım sistemi en önemli sistemlerin başında gelmektedir. Çünkü hücrelere gerekli besin ve oksijeni kan sağlamaktadır. Kan ne kadar temiz ve sağlıklı hücre doluysa kanser olma riskimiz o kadar azalır.

Germanyum

Goji berry, kanser önleyici bir madde olan Germanyum içeren tek meyvedir.
Germanyum, bir iz mineralidir. Inorganik formu çok zararlı olmasına ragmen germanyumun organik formlarının sayısız faydası vardır. Germanyum çok güçlü bir antioksidandır. Organizmanın bağışıklık sistemini güçlendirdigi gibi vücudun toksinlerden arınmasını saglamakta, yaşlanmayı geciktirmekte, adaptojen özelligiyle kandaki pH, potasyum, kalsiyum, trigliserit, bilirubin ve ürik asit seviyesini normallestirmekte, tiroit bezinin düzgün çalısmasını ayarlamakta ve damarların tıkanmasını engellemektedir. Germanyum içeren sebzeler Sarmısak, Ginseng, Kereviz ve Brokoli

Her gün düzenli alınan Goji berry, kanımızı temizleyip Akyuvarlarımızı sağlıklı hale getirmekte çok etkilidir. Goji içeriğindeki özel polisakkaritler ve antioksidan maddeler kansere neden olabilecek genetik DNA bozulmalarına engel olur.


Goji Berry nin kan hücrelerine olan yararlı etkilerini anlatan videoyu mutlaka izleyiniz.


Goji berry kurutulmus Provitamin A (Beta Karoten): Hücrelerin sağlıklı gelişmesinde, kemik oluşumunda, derinin korunması ve yenilenmesinde de önemli rol oynamaktadır. Vücudumuzu serbest radikaller yüzünden oluşabilecek zararlardan korur bu açıdan kalp hastalıkları ve kansere karşı önlem açısından rolü büyüktür. Ayrıca deriyi güneş ışığına karşı koruyarak Cilt kanseri olma riskini çok azaltır.
Önerilen günlük doz: 2-4 miligram, Goji berry içeriğinde bulunan miktar: 7,4 - 12,6 mg.

Goji Berry içindeki Karatoneidler sadece cildimizi genç tutmakla kalmayıp, bunun yanında cildimizi kansere karşı da korurlar.

Goji berry, savunma bağışıklık sistemiminin güçlenmesi için gerekli tüm içeriğe sahip olduğundan, vücudumuza tam destek verir.


Her gün düzenli Goji Berry ve Çörek Otu tüketin sağlıklı kalın.