Goji Berry ile Zayıflama

Goji berry dal
Gıdalarımızda bulunan hayati madde (mineral, vitamin, enzim) oranı gittikçe azalmaktadır. Bunun sebepi gıda endüstrisidir. Vücudumuza ne kadar çok miktarda yiyecek alırsak aslında hiç bir zaman bu miktar yeterli olmayacaktır. Çünkü içeriği boştur. Bu kısır döngüyü ancak gıda endüstrisinin sunduğu bazı içeriksiz, içerisinde birtakım tatlandırıcılar ve aromalı suni maddeler bulunan gıdalardan vazgeçip (bisküvi, cips, çikolata, kola vb.) yerine besin değeri tam, taze ve organik gıdalara geçerek kırabiliriz. Beslenmemizde en önemli olgulardan biri de Çiğ ve Taze beslenmektir. Lütfen Çiğ ve Taze Beslenme makalemizi de okuyunuz.


Goji Berry nin kan hücrelerine olan yararlı etkilerini anlatan videoyu mutlaka izleyiniz.
İnsanın fazla kilo alması birinci derecede yediği sağlıksız ve yapay besinler ile olur. Bu konuda en önemli düşmanınız yapay şekerlerdir. Lütfen önce Şekerler makalemizi okuyunuz.

Goji Berry ve Zayıflama

Goji Berry ağzınızın tatlanması ve açlık hissettiğiniz durumlarda, düşük glisemik değere sahip son derece sağlıklı ve lezzetli bir atıştırmalıktır. Açlık ve şeker ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır. Böylelikle bu meyve, zayıflama konusunda size destek olacaktır.

zayıflama tartı Goji Berry içindeki şeker; en doğal polisakkarit türündeki doğal nişasta şeker türüdür. Gojiberry içeriğindeki şeker glikozla karşılaştırıldığında kan şekeri seviyesini çok daha az yükselten Polisakkaritlerden oluşur. Glisemik Gösterge glikoz (üzüm şekeri) ile karşılaştırıldığında karbonhidrat içerikli besinlerin öğütülmesinden sonraki kan şekeri artışını gösterir. Bazı karbonhidratlar diğerlerine göre daha kolay parçalanıp kana aktarılabilirler. 29 luk bir glisemik değer ile Gojiberry yüksek oranda şeker barındırmasına rağmen kolayca parçalanan alan içinde yer alır. Böylelikle yapay tatlandırıcı (aspartam, splenda) kullanmanıza gerek kalmaz. Çünkü şeker ihtiyacınızı tam olarak karşılar.

tartı Ayrıca Goji berry yüksek miktarda magnezyum ve krom içeren besinlerin birleşimine sahiptir. Goji berry yumurta sarısı, maya ve melasdan sonra içeriğinde en çok doğal krom barındıran besinlerden biridir.

Krom ve kan şekeri ilişkisini irdeleyen en önemli araştırmalardan biri 1997 yılında yapılmıştır. Deneye katılan 180 denekten bir kısmına bir krom alaşımı bir kısmına da Plasebo verilmiştir. 4 ay sonrasında krom verilen deneklerde sadece düşük kan şekeri değerlerine rastlanılmadığı gibi İnsülin değerinin de azaldığı görülmüştür. Bu da pankreasın aşırı üretimini azaltabildiğine dair önemli bir işarettir.


Her gün düzenli Goji Berry tüketin sağlıklı kalın.