Sağlıklı Zayıflama

İnsanın fazla kilo alması birinci derecede yediği sağlıksız ve yapay besinler ile olur. Bu konuda en önemli düşmanınız yapay şekerlerdir.

Talı, patates cipsi, kola, çikolata ve diğer tüm şekerli gıdalar yüksek Glisemik (kan şekeri) oranına sahip gıda ürünleri kan şekeri oranımızı aniden yükseltir. Vücudumuz ise bu aşırı şeker yüklenmesine karşı şekeri olabildiğince çabuk bir şekilde hücrelere çekebilmek için Pankreas'tan yüksek miktarda insülin salgılayarak karşılık verir. Sonuç olarak da kandaki kan şekeri seviyesi hızlı bir şekilde azalma gösterir. Bu durumda ise kandaki şeker seviyesi azlığını algılayan beyin vücutta tehdit edici bir eksiklik olduğunu düşünüp ve tekrar acıktığımızı hissettirir. Bir şeyler yemek zorunda kalırız. Aldığımız gereksiz gıdalar da gereksiz yere kilo almamızı sağlarlar. Lütfen Şekerler makalemizi okuyunuz.

tartı

Zayıflamak için ne yapmak gerekir? Nasıl Zayıflanır?


Zayıflamak istiyorsanız öncelikle şekeri hayatınızdan çıkarın. Ayrıca şeker içeren besinlerden de uzak durmanız gerekiyor. Ekmek, patates ve pirinç tüketiminizi en aza indirgeyin.
Günde en az 2 litre (5 su bardağı) su içmeniz gerekiyor. Tabi içtiğiniz su da çok önemli. Su ile ilgili Damacana ve Pet su zararları makalemizi okuyunuz.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Su Raporuna göre içme suyu en az 10 mg/l Magnezyum ve en az 20 mg/l Kalsiyum içermelidir. Lütfen Damacana veya Pet şişe su alırken etiketlerine bakıp bu değerlere dikkat ediniz.


Asıl beslenmemizi oluşturan meyve, sebze, kuruyemiş ve tohumları pişirmeyiniz. Çiğ olarak (pişmemiş, canlı, ölmemiş) tüketiniz. Çiğ ve Taze makalemizi okuyunuz.

Sağlıklı Zayıflama, Sağlıklı Kilo verme

 • Şeker tüketmeyin (çayınıza şeker atmayın)
 • Şekerli gıdaları çok az tüketin. Ekmek, patates, pirinç, şekerli meyveler
 • Günde en az 2 litre sağlıklı temiz su için.
 • Günde en az yarım saat açık havada yürüyün.
 • Hergün aynı saatlerde yemek yiyin. Akşam 8'den sonra ana yemek yemeyin
 • Düzenli kuruyemiş yiyin, her gün bir avuç fındık, badem ve ceviz
 • Her gün 1 kase doğal ev yapımı yoğurt ve Kefir tüketin. Bağırsak düzenleyici
 • Vücut saati için aynı saatlerde uyuyun ve uyanın. İdeali gece 11 sabah 7
 • Deniz tuzu yerine, mineralli Kaya tuzu veya Himalaya tuzu kullanın.
 • Doğal Tereyağı ve zeytinyağı kullanın.
 • İmkanınız varsa düzenli spor yapın.


Zayıflama Hapı, Kilo verme

Zayıflama hapı adı altında satılan ürünlere inanmayınız çünkü böyle bir şey yok.

Zayıflama ilacı, Kilo verme

Zayıflama ilacı adı altında satılan ürünlere de inanmayınız çünkü öyle bir şey yok.

Hızlı zayıflama, Hızlı Kilo verme

Hızlı kilo vermek için uğraşmayın. Hızlı zayıflamaya çalışmak vücut dengenizi bozabilir. İdeali ayda en fazla 5 kilo vermektir.Zayıflama Kilo verme yorumları, kullanıcı tavsiyeleri